GM zaoferuje w 2007 r. w USA opla astrę

(Marek Druś)
08-12-2006, 14:28

General Motors wprowadzi w przyszłym roku na amerykański rynek opla astrę. Będzie on tam sprzedawany pod marką saturn. Koncern oczekuje, że nowe auto pozwoli mu powalczyć w USA z coraz silniejszą japońską konkurencją. Opel astra to drugie najlepiej sprzedające się auto kompaktowe w Europie.

General Motors wprowadzi w przyszłym roku na amerykański rynek opla astrę. Będzie on tam sprzedawany pod marką saturn. Koncern oczekuje, że nowe auto pozwoli mu powalczyć w USA z coraz silniejszą japońską konkurencją. Opel astra to drugie najlepiej sprzedające się auto kompaktowe w Europie. Od wejścia na rynek w marcu 2004 roku, nowa wersja opla astry sprzedała się już w ponad 1,2 mln egzemplarzy. GM nie ujawnił, ile opli astra będzie importował z belgijskich zakładów w Antwerpii. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to 35 tys. sztuk rocznie.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GM zaoferuje w 2007 r. w USA opla astrę