Czytasz dzięki

Gminy pomogą w Czystym Powietrzu

  • DI
opublikowano: 11-07-2019, 22:00

W czwartek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano pierwsze umowy z blisko 50 samorządami, które mają pomóc w realizacji programu Czyste Powietrze.

— Wysłaliśmy zaproszenia do gmin w sprawie współpracy i dzieje się to na zasadzie dobrowolności. Bardzo się cieszę, że na Mazowszu z takim odzewem to się spotkało — zgłosiło się ponad 80 gmin — powiedział Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Minister Henryk Kowalczyk zapowiada, że wnioski mają się tak zmienić, by szybciej wypłacać środki na działania antysmogowe. Wyjaśnił, że na razie jest to pilotaż, do którego zgłosiło się ok. 600 gmin. Zapewnił jednocześnie, że „lista” jest otwarta i zachęcał kolejne samorządy do podpisywania stosownych porozumień z wojewódzkimi funduszami. To one dystrybuują środki na termomodernizację domów jednorodzinnych czy wymianę w nich pieców grzewczych na te bardziej ekologiczne.

100 mld zł Taki jest budżet programu Czyste Powietrze na 10 lat.

7,5 tys. Tyle wniosków o pomoc finansową złożono już na Mazowszu…

70 tys. …a tyle złożono w skali kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane