Go Logis wjeżdża do Gruzji

Bołtryk Marcin
opublikowano: 28-02-2018, 22:00

Polska spółka logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu na rynki wschodnie rozszerza zasięg o Gruzję. Początkowo usługi obejmą transporty drogowe (całopojazdowych i częściowych), a w przyszłości także przewozy towarów niebezpiecznych ADR.

— Gruzja to już siódmy rynek wschodni, po Rosji, Białorusi, Ukrainie, Kazachstanie, Uzbekistanie i Kirgistanie, dokąd organizujemy transporty. Ten kraj jest wciąż niszowym kierunkiem dla polskich firm, ale jednocześnie to perspektywiczny rynek, o kluczowymznaczeniu dla południowego Kaukazu, z dużą otwartością na międzynarodowy biznes — mówi Grzegorz Szenejko, właściciel Go Logis.

Co ważne, rośnie też znaczenie Gruzji jako partnera handlowego Polski. Od stycznia do października 2017 r. suma obrotów towarowych między naszymi krajami wyniosła 136,8 mln dolarów i wzrosła o 44 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2016 r. W tym czasie polski eksport do Gruzji wzrósł o 38 proc., natomiast import z Gruzji do Polski o 104 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bołtryk Marcin

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu