Godnie ich zastąpmy

DI
opublikowano: 13-04-2010, 00:00

Odeszli zbyt wcześnie, to wielka strata, będzie Ich brakować — piszą internauci.

Odeszli zbyt wcześnie, to wielka strata, będzie Ich brakować — piszą internauci.

Młoda ta nasza demokracja, bo 20 lat to prawie nic. Rządzą nami ludzie, którzy zdobywali doświadczenie życiowe w innym systemie, dlatego tak bardzo cenili demokrację. To Ich doświadczenia nam zabraknie w przyszłości. Nie wszystkie Ich poglądy podzielałem, ale demokracja to otwarta walka poglądów. W takiej kuźni rodzi się siła państwa. Brak tych wszystkich osób osłabi naszą demokrację — w tym właśnie byli niezastąpieni. Będzie ich także brakować jako ludzi — ojców, matek, dziadków i babć. Gdyby mogli powiedzieć nam coś na pożegnanie, to chyba chcieliby, byśmy ich godnie zastąpili. Zróbmy właśnie tak. Cześć pamięci Prezydenta i wszystkich, którzy odeszli razem z Nim. Na pewno było to dla nas zbyt wcześnie.

Jeżeli chcecie, żeby coś się zmieniło, to najpierw musicie zmienić siebie. Trzeba być dla siebie milszym i bardziej przyjaznym, bardziej pomocnym, a gwarantuję, że wszystko zmieni się wokół. Tak samo będzie z władzą, też się zmieni, ale na pewno wolniej. Władza bierze się ze społeczeństwa. Jaka władza, takie społeczeństwo. Gdy społeczeństwo zacznie oczekiwać więcej i wyższych standardów — zmieni się władza. Czy ta tragedia i ofiary nas zmienią? Chylę czoła przed rodzinami ofiar i łączę się w bólu i żalu po utracie tylu wybitnych Polaków. Ale szarże ułańskie, fantazja, patriotyzm rozumiany jako nieliczenie się życiem w imię wyższych racji, czy to Polaków chwalebnie wyróżnia? A gdzie zasady i procedury bezpieczeństwa? Czy można mieć zaufanie do wojska, jeśli całe jego kierownictwo wsiada do jednego samolotu lądującego na lotnisku polowym?

Żałoba nie zwalnia z myślenia. Śmierć prezydenta Kaczyńskiego to nagłówki w serwisach informacyjnych, ale to przede wszystkim symbolika. Trzeba uczcić odejście człowieka, ale to nie zmienia faktu, że był nie najlepszym prezydentem kraju. Wyborcy to wiedzieli i właśnie dlatego Lech Kaczyński nie miał żadnych szans na reelekcję. Natomiast śmierć tylu osób zajmujących kluczowe, merytoryczne stanowiska w państwie to olbrzymia strata dla Polski.

Powinniście przeprosić za te teksty na prezydenta i z prezydentem w tle. Powinni przeprosić wszyscy, którzy ubliżali jemu i prowadzonej przez niego polityce. Zróbcie TO!!!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu