Gołdap drugim Ciechocinkiem

AT
07-02-2011, 00:00

Ruszyły przetargi na lifting miasta. Uzdrowisko liczy, że po odmianie wpadnie w oko inwestorom.

Ruszyły przetargi na lifting miasta. Uzdrowisko liczy, że po odmianie wpadnie w oko inwestorom.

Pod koniec przyszłego roku Gołdap, miasto z województwa warmińsko-mazurskiego, będzie mieć tężnie, pijalnie wód mineralnych i leczniczych. Miasto, którego roczny budżet zamyka się w kwocie 77 mln zł, chce przyciągnąć nie tylko turystów, ale i inwestorów, dlatego w ciągu dwóch lat na inwestycje planuje wydać 40 mln zł. Do tej pory został rozstrzygnięty przetarg na budowę parku zdrojowego i urządzenie plaży. Do zgarnięcia są jeszcze dwa zamówienia. Pierwsze dotyczy przebudowy i urządzenia rynku miasta, który ma się stać wizytówką miasta. Oferty można składać do początku przyszłego miesiąca. Drugie — dotyczące budowy tężni i pijalni wód mineralnych i leczniczych — zostanie ogłoszone w drugiej połowie marca. Wszystkie projekty otrzymały dotacje unijne — łącznie do kasy samorządu Bruksela doda około 34 mln zł.

Ale władze Gołdapi liczą też na prywatny kapitał. Jacek Morzy, zastępca burmistrza, zapewnia, że drzwi są otwarte dla podmiotów świadczących szeroko rozumiane usługi lecznicze — mogą to być sanatoria, hotele spa czy pensjonaty. Oprócz tego miasto szuka chętnych na budowę basenu solankowego oraz firm zainteresowanych produkcją wód mineralnych i leczniczych. Rozmowy z inwestorami już się rozpoczęły.

— Z inwestorami hotelu spa rozmowy są już na zaawansowanym etapie. Jednak, jak na razie, nie mogę ujawnić szczegółów — informuje Jacek Morzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gołdap drugim Ciechocinkiem