Goldman Sachs AM: atrakcyjne aktywa z rynków wschodzących, m.in. polski złoty

opublikowano: 22-11-2018, 10:08

Goldman Sachs Asset Management uważa, że rosnąca w tym roku zmienność na światowych rynkach akcji nie jest niczym niezwykłym i otwiera okazje kupna atrakcyjnych aktywów na rynkach wschodzących. Wśród walut, które się umocnią wskazuje złotego.

- To powrót do normalności. Uważamy, że rynki wschodzące są wyprzedane. Traktujemy to jako atrakcyjną okazję do ponownego na nie wejścia – powiedział James Ashley, szef międzynarodowej strategii w Goldman Sachs AM.

Ujawnił, że spółka „umiarkowanie przeważa” Chiny i preferuje akcje z Indii i Indonezji. 

- Kluczowy przekaz na 2019 rok jest taki, że wolimy akcje niż obligacje, wolimy obligacje spółek niż obligacje gospodarek rozwiniętych, wolimy obligacje gospodarek wschodzących niż rozwiniętych – powiedział Ashley.

Podkreślił, że to nie jest czas, aby inwestować defensywnie.

- Otoczenie w ciągu następnych kilku lat będzie stanowić większe wyzwanie niż w niedalekiej przeszłości: będą niższe zwroty, wyższe ryzyko. Ale to nie oznacza, że nadszedł czas trzymania gotówki – powiedział Ashley.

Spodziewa się stopniowego osłabienia juana do ponad 7 CNY za dolara. To jego zdaniem otworzy drogę do umocnienia innym walutom gospodarek wschodzących, w tym polskiemu złotemu, indonezyjskiej rupii i argentyńskiemu peso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu