Goldman Sachs: globalny rynek akcji wciąż nie znalazł dna

opublikowano: 07-09-2022, 14:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy Goldman Sachs wskazują, że globalny rynek akcji może zaliczyć najgorszy okres od europejskiego kryzysu zadłużenia ponad dekadę temu, informuje Bloomberg.

Indeks MSCI All Country World spada w środę dziewiątą sesję z rzędu. Ostatni raz tak długą serię zniżek notował w 211 roku. Stratedzy Goldman Sachs zwracają uwagę, że obecny spadek szybko likwiduje całą zdobycz z okresu wzrostu na rynkach akcji, który rozpoczął się od połowy czerwca, a który według nich był „rajdem wzrostowym w rynku niedźwiedzia”.

- Okres jego trwania nie był niezwykły w porównaniu z innymi tego typu wydarzeniami w minionych dekadach – twierdzą stratedzy Goldman Sachs. – Oczekujemy dalszego osłabienia i zmienności na rynkach zanim zostanie osiągnięte ostateczne dno – dodali.

Bloomberg wskazuje, że indeks MSCI All Country World spadł o 9 proc. od połowy sierpnia i jeśli zejdzie poniżej minimum z czerwca, znajdzie się najniższej od dołka z 2020 roku wywołanego wiadomością o pandemii.

W środę indeks MSCI All Country World spada o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane