Goldman Sachs i BofA wskazują, kiedy rynek akcji znajdzie dno

opublikowano: 24-05-2022, 19:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy Goldman Sachs i Bank of America (BofA) uważają, że amerykański rynek akcji będzie spadał dopóki Fed nie zasygnalizuje końca zacieśniania polityki monetarnej, informuje Bloomberg.

- Fed nie zaoferował pomocy ryzykownym aktywom i wydaje się daleki od wkraczania – napisali we wtorek w raporcie stratedzy Bof zwracając uwagę, że wskaźniki „stresu” rynku akcji osiągnęły wartość, przy której w przeszłości bank centralny zaczynał działać . – Uważamy, że rynki nadal będą testować „Fed put”, ale będzie trzeba więcej paniki na rynku, aby Fed także zaczął panikować – dodali.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Stratedzy Goldman Sachs uważają, że przecena na amerykańskim rynku akcji będzie trwała dopóki bank centralny nie zasygnalizuje końca zacieśniania polityki monetarnej, co może nie nastąpić dopóki nie pojawi się perspektywa recesji.

- Zacieśnianie polityki monetarnej historycznie kończyło się około trzy miesiące przed osiągnięciem dna przez rynek akcji, a luzowanie następowało około dwa miesiące po nim – wskazali.

Goldman Sachs uważa, że luzowanie polityki monetarnej przez Fed nie nastąpi dopóki nie stanie się jasne, że gospodarka zmierza ku recesji. Podkreśla jednak, że tak jak pod koniec 2018 roku, wystarczający może okazać się tylko sygnał, że ryzyko zacieśniania maleje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane