Goldman Sachs: inwestycja w piłkę nożną w USA ma sens

opublikowano: 27-06-2018, 10:09
aktualizacja: 27-06-2018, 10:09

Zamiast inwestować w USA w futbol amerykański, lepiej zainwestować w piłkę nożną, uważa Gregg Lemkau, współkierujący działem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs.

Lemkau zwraca uwagę, że wartość klubów futbolu amerykańskiego z NFL jest stabilna. Tymczasem kluby piłkarskiej ligi MLS drożeją.

- Wzrost piłki nożnej w USA w rzeczywistości jest całkiem pozytywny – powiedział Lemkau w CNBC.

Przypomniał, że w 2026 roku w USA będą rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostw świata, co dodatkowo zwiększy popularność dyscypliny. Zwrócił uwagę, że średnia liczba widzów na meczach piłki nożnej w ostatnim czasie przewyższyła liczbę kibiców na meczach  hokejka, czy koszykówki.

Jeśli chodzi o inwestycje, liga futbolu amerykańskiego NFL jest najdroższa. Uczestniczą w niej 32 kluby o wartości ok. 2 mld USD każdy, powiedział Lemkau. Tymczasem klub ligi piłkarskiej MLS wyceniany jest obecnie na średnio ok. 500 mln USD. Lemkau uważa, że w dłuższej perspektywie wycena klubu MLS zrówna się z wyceną klubu NFL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Goldman Sachs: inwestycja w piłkę nożną w USA ma sens