Goldman Sachs: lepiej stawiać na gospodarkę USA niż Europy

Bloomberg, MD
opublikowano: 12-09-2022, 13:55
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy Goldman Sachs przekonują, że bezpieczniej jest inwestować w spółki robiące interesy w USA niż w Europie, gdzie recesja jest ich zdaniem przesądzona, informuje Bloomberg.

Zespół strategów, któremu przewodzi David Kostin podkreśla, że choć ścieżka wzrostu amerykańskiej gospodarki jest niepewna, to sytuacja gospodarki europejskiej jest „straszna”.

David Kostin, fot. Bloomberg
David Kostin, fot. Bloomberg

- Pomimo obaw, które inwestorzy mają co do amerykańskiego rynku akcji, uważamy, że oferuje on większy absolutny i skorygowany o ryzyko potencjał zwrotu niż nękane przez recesję rynki europejskie – głosi raport amerykańskiego banku inwestycyjnego.

Zespół Kostina radzi stawiać na spółki wysokiej jakości, tzn. z mocnymi bilansami, stabilną sprzedażą i rosnącym zyskiem. Stratedzy Goldman Sachs prognozują, że S&P500 zakończy rok w pobliżu 4300 pkt., czyli niespełna 6 proc. powyżej obecnego poziomu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane