Goldman Sachs miał najlepszy rok na rynku surowców od dekady

opublikowano: 08-01-2021, 15:07

Pomimo pandemii i globalnego kryzysu maklerzy Goldman Sachs podwoili w 2020 roku przychody osiągnięte na rynku surowców.

Goldman Sachs wygenerował ponad 2 mld USD przychodów na rynku surowców w ubiegłym roku, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. To najlepszy wynik od dekady, który nadchodzi po trwającym lata słabym okresie działu, nazywanego w przeszłością „rafinerią Wall Street”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy znów zaczęli kierować pieniądze na rynek surowców po latach ograniczonego zainteresowania. Analitycy Goldman Sachs uważają, że nadchodzi nowy rynek byka surowców, który będzie rywalizował z tym z początku wieku, napędzanym rozwojem i wzrostem gospodarczym Chin.

Maklerzy Goldman Sachs najlepsze wyniki osiągnęli w ubiegłym roku handlując ropą, której cena, po chwilowym spadku w pierwszym półroczu nawet do ujemnej wartości, wzrosła w ostatnich dwóch miesiącach 2020 roku o 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane