Goldman Sachs: nie liczcie na porozumienie w ostatniej chwili

opublikowano: 08-05-2019, 21:18

Goldman Sachs radzi inwestorom, aby nie liczyli iż przedstawiciele władz USA i Chin w ostatniej chwili osiągną porozumienie, dzięki któremu o północy w piątek nie dojdzie do podniesienia ceł na import z Chin.

Na amerykańskich rynkach poprawiły się nastroje w środę po tym jak prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że chiński wicepremier przyjeżdża do Waszyngtonu aby „dogadać umowę”, a rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Sanders ogłosiła, iż USA otrzymały sygnał o gotowości Chin do rozwiązania ostatnich problemów. 

Alec Phillips, analityk Goldman Sachs, który w przeszłości pracował w komisji finansów Senatu uważa, że prawdopodobieństwo podwyższenia ceł przez USA w piątek wynosi 60 proc. Szansę kolejnej podwyżki na chiński import  wartości ponad 300 mld USD, co także zapowiadał prezydent USA, oszacował na 25 proc.

Goldman Sachs nie jest jedynym, który spodziewa się podwyżki ceł w piątek. Jamie Dimon, szef JP Morgan Chase, największego banku USA także nie spodziewa się porozumienia obu stron przed terminem podwyższenia ceł wskazanym przez prezydenta Donalda Trumpa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane