Czytasz dzięki

Goldman Sachs nie spodziewa się już większego słabnięcia euro

opublikowano: 09-09-2019, 08:58

Euro może nie osłabnąć aż tak mocno w związku ze spodziewanym luzowaniem na posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego w tym tygodniu, ocenia Goldman Sachs.

Stratedzy banku poinformowali, że robią „krok w tył” jeśli chodzi o rekomendację krótkiej sprzedaży euro, którą zamierzają zmienić w nadchodzących dniach. Zakończyli rekomendację gry na osłabienie euro wobec jena przechodząc do rekomendacji gry na osłabienie dolara wobec jena. Zmiana nastąpiła pomimo tego, że stratedzy Goldman Sachs spodziewają się „znaczącego” pakietu luzowania EBC, w tym cięcia o 20 pkt. bazowych stopy depozytowej, ogłoszenia zakupów obligacji za 30 mld EUR miesięcznie przez okres 9 miesięcy, a także zaakceptowanie w „forward guidance” banku centralnego eurolandu zobowiązania do utrzymania niskich stóp.

Zmiana nastawienia Goldman Sachs nastąpiła po tym jak euro zanotowało w ubiegłym tygodniu najniższą wartość wobec dolara od maja 2017 roku. Wielu uczestników rynku nie spodziewa się umocnienia euro w bliskim czasie, a krótkie pozycje netto na euro wzrosły do 49.136 kontraktów w tygodniu zakończonym 3 września. W poprzednim było ich 38.804.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane