Czytasz dzięki

Goldman Sachs prognozuje większy spadek PKB USA

opublikowano: 06-07-2020, 11:48

Goldman Sachs spodziewa się większego spadku PKB USA z powodu przywracania w coraz większej liczbie miejsc w kraju ograniczeń mających zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa, co prawdopodobnie osłabi wydatki konsumentów.

- Zdrowe odbicie wydatków na usługi dla konsumentów widoczne od połowy kwietnia prawdopodobnie może zatrzymać się w lipcu i sierpniu, bo władze wprowadzają dalsze ograniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – napisał Jan Hatzius, główny ekonomista Goldman Sachs.

Zwrócił uwagę, że w ostatnich tygodniach sytuacja dotycząca koronawirusa znacząco się pogorszyła i osiągnęła stan, w którym USA wyglądają dużo gorzej na tle innych zaawansowanych gospodarek.

Hatzius skorygował prognozę tegorocznego spadku PKB USA do 4,6 proc. w 4,2 proc. poprzednio. W 2021 roku amerykańska gospodarka ma wzrosnąć o 5,8 proc.

Pozytywne jest to, że Goldman Sachs nie spodziewa się całkowitego wyhamowanie wydatków konsumentów i oczekuje, że gospodarka wróci na właściwe tory już we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane