Goldman Sachs przejmuje NN Investment Partners za 1,7 mld EUR

opublikowano: 19-08-2021, 08:13

NN Group ogłosiło, że Goldman Sachs przejmie jego spółkę zarządzająca aktywami NN Investment Partners za 1,7 mld EUR, informuje Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że to największe przejęcie amerykańskiego banku inwestycyjnego od kiedy David Solomon został jego prezesem w 2018 roku.

Częścią transakcji jest 10-letnie partnerstwo strategiczne w ramach którego Goldman Sachs będzie zapewniał holenderskiej firmie usługi zarządzania aktywami.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Co ciekawe, Goldman Sachs nie był wymieniany wśród potencjalnych nabywców NN Investment Partners. Media donosiły, powołując się na nieoficjalne źródla, że zainteresowane były m.in. należący do Deutsche Banku DWS Group, Assicurazioni Generali, UBS Group oraz Allianz.

W kwietniu holenderski NN ogłosił, że rozważa opcje dotyczące NN Investment Partners, w tym fuzję lub częściową sprzedaż biznesu zarządzającego ok. 300 mld EUR aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane