Goldman Sachs rekomenduje inwestycje w surowce

opublikowano: 24-05-2019, 07:45

Ceny towarów najprawdopodobniej odnotują najgorszy tydzień w tym roku. Skłania to wielu uczestników rynku do zastanowienia się nad opłacalnością takiej inwestycji. Zdaniem banku inwestycyjnego Goldman Sachs Group, jest na to dobry moment.

Podczas gdy rosnące obawy związane z makroekonomią i eskalacja napięć handlowych odbiły się negatywnie na cenach metali i produktów rolniczych, ryzyka te zaczynają być równoważone przez ewentualne odbicie i pozytywne przeniesienie, twierdzą analitycy amerykańskiej instytucji.

Zobacz więcej

Ruda żelaza

Bloomberg

Indeks towarów S&P GSCI po raz pierwszy od ośmiu miesięcy generuje dodatnie zwroty, a bank przewiduje 3-miesięczną stopę zwrotu na poziomie 6,1 proc..

Zaufanie inwestorów do globalnego wzrostu gospodarczego zostało osłabione przez przedłużającą się wojnę handlową między USA a Chinami, która szkodzi towarom od miedzi po ropę naftową. Wskaźnik S&P GSCI Enhanced Commodity Total Return spadł w tym tygodniu już o około 4 proc., co oznacza największą stratę od grudnia.

Goldman ostrożnie postrzega ostatni spadek cen jako okazję do zakupu.

Bank powiedział, że uważa, że ewentualna umowa handlowa między dwoma krajami jest bardziej prawdopodobna niż jej brak, i że zwiększy popyt na cykliczne towary w drugiej połowie roku.. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy