Czytasz dzięki

Goldman Sachs: strach przed wojną handlową będzie jeszcze większy

opublikowano: 22-06-2018, 08:51
aktualizacja: 22-06-2018, 08:53

Obawy wojny handlowej przyczyniły się do najdłuższej serii spadków średniej przemysłowej Dow Jones od 15 miesięcy. Goldman Sachs uważa, że można spodziewać się ich eskalacji.

Ekonomiści banku argumentują, że prezydent Donald Trump wykorzystuje cła jako narzędzie negocjacyjne i musi przekonać partnerów handlowych USA, że nie są jedynie straszakiem. Ceną tego jest wywoływanie niepokoju na Wall Street.

Zobacz więcej

Goldman Sachs

Bloomberg

- Nie spodziewamy się, aby administracja Trumpa była w stanie przekonać partnerów handlowych, że jej zapowiedzi są realne bez przekonania także rynków finansowych – napisali w raporcie ekonomiści Goldman Sachs.

W ich ocenie „prawdopodobna jest dalsza eskalacja” sporu handlowego USA z Chinami. Przypominają, że nie ogłoszono żadnych negocjacji przed 6 lipca, kiedy mają wejść w życie pierwsze cła zapowiedziane przez Trumpa w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane