Goldman Sachs: szanse Polski na finał Euro 2016 większe niż Włoch

opublikowano: 06-06-2016, 13:31

Według Goldman Sachs, to Francja zostanie zwycięzcą piłkarskich mistrzostw Europy, które 10 czerwca rozpoczną się w tym kraju.

Goldman Sachs oparł swoją prognozą na analizie 4719 meczów międzynarodowych, rozegranych przez reprezentacje od 1958 roku, a także na ratingu Elo stosowanym oryginalnie do oceny graczy szachowych.

Według zespołu ekonomistów banku, któremu przewodził Jan Hatzius, jest 23 proc. prawdopodobieństwo, że to Francja wygra mistrzostwa. 20 proc. szans mają Niemcy, a 14 proc. Hiszpania.

Jeśli chodzi o Polskę, to Goldman Sachs widzi większą szansę awansu naszej reprezentacji do drugiej rundy turnieju, niż reprezentacji Włoch. Polska ma także większą szansę awansu niż Włochy do półfinału, ćwierćfinału i finału. W ewentualnym finale szanse obu reprezentacji na zwycięstwo zrównują się i wynoszą 1,5 proc., wynika z systemu Goldman Sachs.

Agencja Bloomberg przypomina, że podobny system amerykańskiego banku szacował prawdopodobieństwo zwycięstwa Brazylii w mistrzostwach świata w 2014 roku na 48 proc. Niestety, przegrała ona w półfinale 7-1 z późniejszymi triumfatorami mistrzostw, Niemcami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu