Goldman Sachs: to koniec spadków, kupujcie spółki wzrostowe

opublikowano: 16-10-2018, 08:45

Stratedzy Goldman Sachs uważają, że rynek akcji ma najgorsze za sobą i radzą zainwestować w spółki wzrostowe.

Stratedzy amerykańskiego banku inwestycyjnego uważają, że mocne fundamenty amerykańskich spółek zahamują ich dalszą przecenę.

Zobacz więcej

David Kostin, fot. Bloomberg

- Widzimy ograniczoną możliwość dalszego spadku – napisał w raporcie David Kostin, główny strateg amerykańskiego rynku akcji w Goldman Sachs, podkreślając iż ostatnie szybsze spadki kursów nie są niczym niezwykłym. – Pomimo ostatniej przeceny fundamenty spółek są mocne i pozostajemy optymistami co do ścieżki S&P500 – dodał.

Goldman Sachs prognozuje osiągnięcie przez S&P500 2850 pkt. na koniec roku. Obecnie indeks ma wartość 2750 pkt.

Kostin podkreśla, że ostatnia przecena nie jest zaskoczeniem. Przypomina, że S&P500 historycznie cofa się o 5 proc. średnio co 71 dni, a od ostatniej takiej przeceny minęło 69 dni.

Goldman Sachs rekomenduje inwestorom kupno akcji spółek z dobrymi bilansami, mających niskie zadłużenie, pozwalające dobrze funkcjonować w środowisku rosnących stóp procentowych. W koszyku spółek wzrostowych Goldman Sachs znalazły się m.in. Apple, Microsoft, Nike i Deere.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu