Czytasz dzięki

Goldman Sachs widzi dwukrotnie większe ryzyko nałożenia przez USA cła na auta z Europy

opublikowano: 06-06-2019, 13:33

Goldman Sachs wątpi, czy wystarczy czasu na wynegocjowanie umowy, która zapobiegłaby nałożeniu ceł na import do USA samochodów i części zamiennych z Unii Europejskiej.

Amerykański bank podwyższył z 20 proc. do 40 proc. prawdopodobieństwo wprowadzenia w USA nowych ceł na importowane z Europy auta i części. Wskazuje, że przesunięcie z maja na listopad terminu wprowadzenia ceł niewiele zmieniło, bo procedury negocjacyjne Unii Europejskiej zwykle trwają wiele lat.

Akcje europejskich spółek motoryzacyjnych drożały w czwartek rano po doniesieniach o pakiecie stymulacji branży w Chinach. Potem optymizm gasł i obecnie kurs m.in. BMW spada o 0,1 proc., a Daimlera rośnie o 0,2 proc.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane