Goldman Sachs: wskaźnik apetytu na ryzyko najniżej od roku

opublikowano: 27-06-2018, 07:22
aktualizacja: 27-06-2018, 07:23

Goldman Sachs poinformował, że jego U.S. Financial Conditions Index spadł do najniższej wartości od lipca ubiegłego roku.

Wskaźnik pokazujący warunki inwestowania uwzględnia zmianę stóp procentowych, spread obligacji, ceny akcji i dolara. Jego wartość spadła z powodu ograniczania płynności, a także obaw o globalne tempo wzrostu gospodarczego.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Wzrost napięcia w stosunkach handlowych USA z głównymi partnerami przyczynił się do spadku wartości S&P500 od 12 czerwca o ponad 2 proc. Spready obligacji o rankingu inwestycyjnym wzrosły do najwyższej wartości od 18 miesięcy. Dolar zmierza natomiast do zakończenia kwartału największym umocnieniem wobec koszyka głównych walut od końca 2016 roku.

Spadek U.S. Financial Conditions Index trwa od stycznia, kiedy pokazywał najbardziej akomodatywne otoczenie inwestycyjne od kwietnia 2000 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu