Goldman Sachs za zamknięciem długich pozycji w Polsce

aktualizacja: 15-02-2017, 14:55

Zakup akcji w Polsce, Brazylii i Indiach znalazł się wśród 10 preferowanych inwestycji Goldman Sachs w 2017 roku. Bank rekomenduje zamknięcie długich pozycji, donosi Barron's.

- Zakończyliśmy naszą rekomendację kupna akcji w Brazylii, Indiach i Polsce (…) po osiągnięciu celu +20 proc. wczoraj – napisali w raporcie analitycy Goldman Sachs Caesar Maasry i Jane Wei.  

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Wskazali, że uzasadnieniem zakupu tej grupy akcji z rynków wschodzących było przekonanie o dużej luce w wycenach w odniesieniu do akcji rynków rozwiniętych.

- Uważamy, że ta luka została zamknięta – napisali Maasry i Wei podkreślając, że nie są za urzymaniem tej ekspozycji z powodu rosnącego ryzyka wynikającego m.in. ze zmiany polityki handlowej USA, wyborów w Europie, czy zacieśniania polityki monetarnej w Chinach, która może spowodować hamowanie gospodarek wschodzących.
 
Goldman Sachs rekomendował długie pozycje w Polsce, Brazylii i Indiach 18 listopada. Od tego czasu indeks rynków wschodzących MSCI EM wzrósł o 10 proc., a wskaźnik cena/zysk osiągnął 12,2 – największą wartość od 2009 roku.

Barron's zwraca uwagę, że od początku roku iShares MSCI Brazil ETF wzrósł o 16,9 proc., iShares MSCI Poland Capped ETF wzrósł o 16,6 proc., a iShares MSCI India ETF poszedł w górę o 9,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, barrons.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Goldman Sachs za zamknięciem długich pozycji w Polsce