Goldman Sachs: złoto wskazuje wygraną Clinton

opublikowano: 08-11-2016, 09:44

Największy od miesiąca spadek notowań złota tuż przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, zdaniem Goldman Sachs Group wskazuje na wygraną kandydatki Demokratów Hillary Clinton.

Rano we wtorek za uncję kruszcu płacono 1 284 USD. W poniedziałek złoto staniało aż 1,8 proc. czyli najwięcej od 4 października, a wszystko za sprawą spekulacji, że notowania przedwyborcze Clinton poprawiły się.

Zobacz więcej

Złoto staniało w poniedziałek o blisko 2 proc.

Bloomberg

- Nasi ekonomiści są przekonani, że w przypadku pana Trumpa mamy do czynienia z dużym deficytem wyborczym w wielu stanach, co mocno kontrastuje z sytuacją sekretarz Clinton. By wygrać, musi ona wygrać jeden z bardzo konkurencyjnych stanów, w których obecnie prowadzi – Kolorado, Nevada lub Karolinie Północnej – i utrzymać swoje znacznie prowadzenie w innych – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Max Layton, analityk Goldman Sachs i jeden z autorów raportu.

W ostatnich tygodniach cena złota podążała w ślad za doniesieniami z frontu kampanii wyborczej w USA.

- W ostatnich dniach, cena złota była pozytywnie skorelowana z sondażami wskazującymi na wygraną Donalda Trumpa. W związku z tym nasi ekonomiści są przekonani, że zwycięstwo sekretarz Clinton jest bardziej prawdopodobne – dodał Layton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu