Gomułka zrezygnował z powodu konfliktu z Janem Vincentem-Rostowskim?

AOP, IAR
opublikowano: 17-04-2008, 14:43

Zbigniew Chlebowski nie chce mówić o  powodach dymisji wiceministra finansów Stanisława Gomułki. Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przyznał na konferencji prasowej, że zna treść listu, jaki były już wiceminister napisał do premiera.

Dodał, że rozmawiał z profesorem Gomułką, ale nie zamierza zdradzać teści tej rozmowy.

Zbigniew Chlebowski przyznał, że powodem odejścia wiceministra nie są kwestie programowe. Przypomniał, że Stanisław Gomułka jest współautorem rządowego projektu dotyczącego reformy finasów publicznych. Przewodniczący Chlebowski zapewnił, że nie ma mowy o zaniechaniu prac nad reformą finansów publicznych.

Dopytywany przez dziennikarzy Chlebowski przyznał - ale nie wprost - że jednym z powodów odejścia profesora Gomułki mógł być konflikt z szefem resortu Janem Vincentem-Rostowskim.

Stanisław Gomułka jest współautorem planu Balcerowicza z 1989 roku. W latach 1989-1995 i 1998-2002 pracował jako doradca polskich ministrów finansów, a w latach 1995-1998 doradzał prezesowi Narodowego Banku Polskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AOP, IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Gomułka zrezygnował z powodu konfliktu z Janem Vincentem-Rostowskim?