Gonar nie rezygnuje z parkietu

ANP
opublikowano: 22-01-2009, 00:00

Katowicka spółka szykuje się do upublicznienia i ekspansji na światowych rynkach.

Katowicka spółka szykuje się do upublicznienia i ekspansji na światowych rynkach.

Gonar International, dostawca rozwiązań technicznych dla sektora wydobywczego i budownictwa, planuje zadebiutować na New Connect w pierwszym kwartale 2009 r. Pierwotnie spółka planowała upublicznienie w ostatnich trzech miesiącach 2008 r.

— Kilkumiesięczne przesunięcie terminu spowodowane jest czynnikami niezależnymi od spółki. Chodzi o załamanie na rynkach finansowych wywołane ogólnoświatowym kryzysem, z którego skutkami zmaga się także polska gospodarka — mówi Mariusz Zarzycki, prezes Gonaru.

Firma nadal planuje pozyskać z giełdy kilkanaście milionów złotych na realizację strategii.

— Chcemy poszerzyć rynki zbytu o obie Ameryki, gdzie stale zwiększa się wydobycie węgla oraz rud metali. Kapitał z giełdy przeznaczymy też na akwizycje. Szczegóły upublicznimy po zamknięciu projektu — wyjaśnia Mariusz Zarzycki.

Część zdobytych na parkiecie pieniędzy spółka przeznaczy na zwiększenie mocy produkcyjnych i środków obrotowych w związku z wejściem na nowe rynki.

Szef Gonaru widzi znaczny potencjał w rozbudowie sieci dróg w Polsce oraz w inwestycjach infrastrukturalnych na terenie Europy.

— Urządzenia i maszyny górnicze stają się polską specjalnością eksportową. W Niemczech uczestniczymy w sześciu projektach tunelowych. Mamy kontrakt ze szwajcarską firmą Marti o wartości ponad 4,1mln EUR. Kryzys finansowy nie ma znacznego wpływu na naszą sprzedaż — zapewnia Mariusz Zarzycki.

W 2007 r. przychody firmy wyniosły 32,8 mln zł, a zysk netto 784 tys zł. W 2008 r. spółka spodziewa się 46,4 mln zł obrotów i 3,7mln zł zysku brutto. Tegorocznych prognoz nie ujawnia.

46,4

mln zł Tyle mają wynieść przychody Gonaru na koniec 2008 r...

3,7

mln zł ...a taki ma wypracować zysk brutto. Prognozy czystego zysku nie chce ujawnić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane