Goodyear nie zamierza podwyższyć ceny w wezwaniu

GRA
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Amerykański koncern nie podwyższy ceny w wezwaniu na akcje Dębicy.

Amerykański koncern nie podwyższy ceny w wezwaniu na akcje Dębicy.

Wygląda na to, że w wezwaniu na akcje Dębicy amerykański producent opon Goodyear nie skupi "poważnej" liczby papierów, nie podwyższy bowiem ceny.

— Uważamy, że cena w wezwaniu jest godziwa, jeśli odniesie się ją do średniego kursu Dębicy z ostatniego roku. Nie zamierzamy jej podwyższać — powiedział Keith Price, dyrektor ds. komunikacji Goodyeara.

Cena wynosi 59,52 zł i jest niższa od obecnego kursu giełdowego (wczoraj na zamknięciu wyniósł 63,80 zł). Jednocześnie jest równa ustawowemu minimum — ustalono ją na poziomie średniego kursu z ostatnich trzech miesięcy. Zdaniem PZU AM, najważniejszego z mniejszościowych akcjonariuszy, cena jest niesatysfakcjonująca, a samo wezwanie jest tylko formalnym wypełnieniem obietnicy złożonej przez Goodyeara w 2008 r. Dlatego PZU AM nie odpowie na ofertę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy