Google tym razem sięga po Oreo

ŁO
aktualizacja: 23-08-2017, 14:24

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Android korzysta z nazwy Oreo. Google po raz kolejny sięga po coś słodkiego.

Amerykański gigant internetowy przez kilka miesięcy ukrywał najnowszą wersję systemu operacyjnego na urządzenia mobilne pod nazwą „Android O”. W tym tygodniu zaprezentował jednak możliwości nowego systemu i podał pełną nazwę.  

Grafika promująca system Android 8.0 Oreo
Zobacz więcej

Grafika promująca system Android 8.0 Oreo

Fot. Android Official

Producentem ciasteczek Oreo jest koncern Mondelez. Agencja Associated Press donosi, że firma określa umowę jako partnerstwo, a nie sponsorowanie, ponieważ transakcja jest całkowicie bezgotówkowa.  

Google dla wcześniejszych wersji Androida korzystał z takich nazw, jak Nougat, Marshmallow, czy Lollipop. W październiku 2013 r. zadebiutował KitKat, nazwany tak na cześć popularnego batonika.  

Android Oreo posiada kilka nowości, w tym tryb picture-in-picture i zmodyfikowane powiadomienia. Google nie przeprowadza jednak rewolucji, ale pozwala systemowi ewoluować.

Pierwszym smartfonem działającym na systemie Oreo ma być nowy Pixel, którego Google ma zacząć sprzedawać w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Google tym razem sięga po Oreo