Google tym razem sięga po Oreo

ŁO
opublikowano: 23-08-2017, 10:20
aktualizacja: 23-08-2017, 14:24

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Android korzysta z nazwy Oreo. Google po raz kolejny sięga po coś słodkiego.

Amerykański gigant internetowy przez kilka miesięcy ukrywał najnowszą wersję systemu operacyjnego na urządzenia mobilne pod nazwą „Android O”. W tym tygodniu zaprezentował jednak możliwości nowego systemu i podał pełną nazwę.  

Zobacz więcej

Grafika promująca system Android 8.0 Oreo

Fot. Android Official

Producentem ciasteczek Oreo jest koncern Mondelez. Agencja Associated Press donosi, że firma określa umowę jako partnerstwo, a nie sponsorowanie, ponieważ transakcja jest całkowicie bezgotówkowa.  

Google dla wcześniejszych wersji Androida korzystał z takich nazw, jak Nougat, Marshmallow, czy Lollipop. W październiku 2013 r. zadebiutował KitKat, nazwany tak na cześć popularnego batonika.  

Android Oreo posiada kilka nowości, w tym tryb picture-in-picture i zmodyfikowane powiadomienia. Google nie przeprowadza jednak rewolucji, ale pozwala systemowi ewoluować.

Pierwszym smartfonem działającym na systemie Oreo ma być nowy Pixel, którego Google ma zacząć sprzedawać w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Google tym razem sięga po Oreo