Góra używanych ubrań rośnie w Anglii z powodu brexitu

opublikowano: 03-02-2021, 13:08

Trudności w handlu między Wielką Brytanią i Unią Europejską, które pojawiły się po brexicie spowodowały, że w północno wschodniej części Anglii rośnie góra używanych ubrań, donosi The Guardian.

Od stycznia ECS Textile wstrzymał eksport używanych ubrań oraz innych rzeczy do Unii z powodu pojawienia się utrudnień formalnych na granicy. Wcześniej wysyłał nawet pięć kontenerów na Łotwę tygodniowo, skąd używane rzeczy trafiały na rynki Europy wschodniej. Skutki brexitu są takie, że magazyny firmy są wypełnione po brzegi towarem, którego nie można wysłać.

- Więcej się już nie zmieści. To grozi koniecznością zamknięcia biznesu, bo nie mamy już więcej miejsca i jest z tym duży kłopot. Mamy kontenery, które utknęły w porcie, musimy za nie płacić, a nasi klienci nie dostali swojego towaru, a my zapłaty. Biznes praktycznie stanął – powiedział James Officer, menedżer sprzedaży w ECS Textiles.

Premier Boris Johnson przekonuje, że trudności na granicy to problem krótkotrwały. Coraz więcej brytyjskich firm handlujących z zagranicą skarży się jednak, że brexit będzie skutkował permanentnym wzrostem kosztów i wydłużeniem terminów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane