Czytasz dzięki

Gorące akcje

DI
opublikowano: 13-07-2010, 00:00

Dobra wiadomość dla 230 tys. drobnych inwestorów, którzy wzięli udział w czerwcowej ofercie publicznej Tauronu. Giełdowy kurs drugiej pod względem wielkości grupy energetycznej w Polsce znalazł już dno i wyraźnie idzie w górę.

Wczoraj akcje Tauronu drożały o 1,2 proc. i pierwszy raz kosztowały więcej (5,19 zł) niż w ofercie publicznej (5,13 zł). Co ważne, wraz z rosnącym kursem rosną obroty. W poniedziałek wyniosły niemal 250 mln zł.

Maklerzy zastanawiają się, czy za zwyżką stoją kolejne zakupy KGHM. Na początku lipca miedziowy koncern przekroczył próg 5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Tauronu.

Wabikiem jest też zbliżający się moment wejścia energetycznej spółki w skład elitarnych indeksów giełdowych. Już w środę Tauron wejdzie w skład indeksu MSCI Poland, który jest punktem odniesienia (tzw. benchmarkiem) dla inwestorów zagranicznych (spółka ma mieć około 3,8-procentowy udział w tym indeksie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane