Gorące kontra zapomniane

KZ
22-11-2013, 00:00

W serwisie notowania.pb.pl stworzyliśmy kolejne narzędzie, przydatne dla inwestorów.

Wskakiwać do pędzącego pociągu czy skupić się na akcjach, o których rynek zapomniał? Obie strategie mają swoje plusy i minusy, dlatego decyzje o ich przyjęciu pozostawiamy inwestorom. Podsuwamy im jednak przydatne narzędzie: ranking gorących spółek, który na bieżąco jest aktualizowany w serwisie notowania.pb.pl.

W naszym zestawieniu uwzględniamy trzy elementy: popularność odsłon poszczególnych spółek w serwisie notowania.pb.pl, liczbę zapytań z nazwą spółki w naszej wyszukiwarce oraz liczbę tekstów, w jakich wystąpiła spółka na stronie pb.pl. Wszystkie miary obejmują ostatnie 24 godziny i uaktualniane są co 30 minut. Wartość rankingu dla każdej spółki waha się od 0 do 1. Zagregowaną ocenę 1 może dostać papier, który we wszystkich kategoriach jest liderem.

Wczoraj w południe liderem rankingu był KGHM, a na podium znalazły się także Polnord i Alterco. Najmniejsze zainteresowanie budziły natomiast Sopharma, PEP i AviaAM Leasing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące kontra zapomniane