Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 08-02-2007, 00:00

Interferie

9,75 złJutro spółka działająca w branży turystycznej publikuje raport z IV kwartału 2006 r. Z prognoz DM PKO BP wynika, że w minionym kwartale Interferie osiągnęły przychody na poziomie 9,2 mln zł i stratę netto wysokości 0,43 mln zł. Narastająco po IV kwartałach (według biura) przychody przekroczyły 40 mln zł (wzrost o 8,9 proc. w porównaniu z 2005 rokiem), a zysk 2,92 mln zł (spadek o 31 proc.). Słabsze wyniki to w dużej mierze efekt wyższych kosztów zarządu (odprawy pracownicze), rezerw na przyszłe świadczenia pracownicze oraz kosztów związanych z pojawieniem się na giełdzie.

Śrubex

37,29 zł Dziś rusza wezwanie na akcje spółki ogłoszone przez Koelnera. Wrocławski producent mocowań budowlanych chce w wyniku wezwania zwiększyć udział do 66 proc. z niespełna 30 proc. Zaoferował za akcje 34,5 zł. Jednak zdaniem zarządu Śrubeksu cena oferowana w wezwaniu jest poniżej wartości godziwej spółki. Takie stanowisko zajął, uwzględniając m.in. kształtowanie się koniunktury na rynku (produkcja śrub, nakrętek i wkrętów), strategię działania na lata 2007-09, poziom zaawansowania procesu restrukturyzacji i programu inwestycyjnego oraz dotychczasowe notowania akcji na giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy