Czytasz dzięki

Gorące spółki na dziś

KSA
opublikowano: 17-10-2007, 00:00

KPPD

Dziś na giełdzie zadebiutują akcje Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego (KPPD), producenta tarcicy iglastej i liściastej. Będzie to 57. nowicjusz w 2007 r. i 8., który w tym roku przeniósł się z CeTO na rynek podstawowy. Głównymi odbiorcami produkcji KPPD są firmy z sektora meblarskiego (stolarskiego), budowlanego oraz firmy handlowe. Ostatnio w wezwaniu Kronospanu resort skarbu sprzedał 15,7 proc. walorów KPPD po 73 zł. Kronospan ma 21,7 proc. akcji spółki.

Energoaparatura

Spółka złożyła w KNF prospekt emisyjny związany z emisją trzech serii akcji, w tym serii D przeznaczonej na zaspokojenie roszczeń wierzycieli i serii E, przeznaczonej dla dotychczasowych akcjonariuszy. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje — rozszerzenie oferty handlowej z zakresu automatyki oraz prac elektrycznych. W lipcu uprawomocnił się układ z wierzycielami. Strategia spółki zakłada m.in. rozwój działalności eksportowej i większe zyski z podstawowej działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane