Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 04-12-2007, 00:00

Sygnity

Walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecyduje o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego. Emisja miałaby charakter ratunkowej, bo informatyczna spółka sygnalizuje problemy z płynnością finansową. Jej oprocentowane zobowiązania sięgnęły na koniec trzeciego kwartału 193,5 mln zł, tymczasem gotówka to 24,5 mln zł. Problemem jest przede wszystkim wykup do najbliższego czwartku obligacji wartości 35 mln zł.

Śrubex

Dziś kończą się zapisy na akcje łańcuckiej spółki w wezwaniu ogłoszonym przez Koelnera. Firma chce kupić 65,68 proc. walorów Śrubeksu, by uzyskać pełną kontrolę nad firmą. Cena to 50 zł za akcję. Wezwanie powinno się zakończyć sukcesem, bo w ostatnich tygodniach kurs ani na moment nie przekroczył wspomnianej ceny. Gasnące obroty walorami spółki świadczą, że akcjonariusze raczej odpowiedzieli na ofertę Koelnera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu