Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Hutmen

-Wczoraj około południa inwestorzy przypuścili atak na walory grupy metalowej. Efektem był 13,3-procentowy wzrost notowań.

W ostatnich miesiącach z Hutmenu docierały niemal wyłącznie informacje złe albo bardzo złe. Niejednoznacznie odczytano też zamiar zagospodarowania majątku (nieruchomości) we Wrocławiu na inne cele niż produkcyjne. Tylko trzy z poprzednich piętnastu sesji akcje spółki kończyły na plusie, a w sumie w tym czasie spadek sięgnął 25 proc. Wczoraj odrobiono połowę strat. Dziś może się okaże, jaka była przyczyna nagłej zwyżki.

Barlinek

-Inwestorzy przełknęli już gorzką pigułkę, jaką była kolejna korekta prognoz spółki na 2007 r. Zysk netto w 2007 r. ma ostatecznie sięgnąć 54, a nie 65,4 mln zł. Od trzech sesji notowania Barlinka konsekwentnie idą w górę, korygując spadki z grudnia, kiedy kurs obniżył się o 15 proc., do 12,60 zł (najniżej od lipca 2006 r.). Poprawa nastrojów wokół walorów spółki (potwierdza ją także rosnący wolumen obrotów) zbiegła się z informacją o podpisaniu umowy zakupu udziałów w rumuńskiej firmie Diana Forest, zajmującej się przeróbką drewna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu