Gorąco w Polfach

ET
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Związkowcy z PHF idą na wojnę z Jerzym Milewskim, prezesem holdingu, i resortem skarbu.

Związkowcy z PHF idą na wojnę z Jerzym Milewskim, prezesem holdingu, i resortem skarbu.

Dzisiaj w Pabianicach związki trzech Polf ustalą szczegóły manifestacji.

— O kompromisie nie ma już mowy — stwierdza kategorycznie Mirosław Miara, przewodniczący NSZZ Solidarność w Polfie Warszawa.

Emocje rozpaliły wypowiedzi Jerzego Milewskiego, prezesa Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (PHF), dla „Pulsu Biznesu”. Szef PHF zapowiedział zmianę zarządu warszawskiej Polfy oraz zasugerował, że procedury związane z zakupem linii do produkcji leków cytostatycznych nie są przejrzyste.

Tymczasem, zdaniem zarządu spółki, procedury przetargu zostały zachowane. Wszelkie działania i decyzje potwierdzone są uchwałami organów statutowych spółki.

— W medialnych atakach na zarząd Polfy Warszawa prezes posuwa się do bezpodstawnych i gołosłownych wypowiedzi, sugerujących korupcję pracowników. Dokumenty zaprzeczające tym wypowiedziom znajdują się w PHF. Pan prezes ich nie czyta lub nie chce czytać — mówi Krzysztof Tronczyński, prezes warszawskiej Polfy.

Zarząd spółki zbija zarzuty prezesa i przedstawia własną listę pretensji do PHF: wstrzymanie inwestycji zapewniających rozwój spółki i odpowiedni poziom zatrudnienia, brak kompetencji i pomysłu na funkcjonowanie PHF oraz konfliktowość Milewskiego.

— Wypowiedzi prezesa to próba podważenia naszego zaufania do kierownictwa, obliczona na rozbicie jedności załóg i zarządów spółek — komentuje Mirosław Miara.

Związki od początku konfliktu stoją po stronie zarządów Polf. Wyrazem poparcia dla nich będzie piątkowa manifestacja z udziałem załóg z Polf: Warszawa, Tarchomin i Pabianice. Żądania? Odwołanie prezesa Milewskiego. Dzisiaj organizacje związkowe zbierają się w Pabianicach, by omówić szczegóły piątkowej manifestacji.

Nastroje wśród załóg usiłuje tonować resort skarbu. Zaproponował spotkanie, ale tylko z przedstawicielami „S”.

— Odpowiedzieliśmy, że w PHF jest kilka związków zawodowych. Pójdziemy na spotkanie albo wszyscy, albo w ogóle — mówi Mirosław Miara.

Ostatecznie stanęło na tym, że resort spotka się dzisiaj tylko z radą nadzorczą PHF

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy