PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Goro gotówki nie przepuści

  • DI
opublikowano: 24-09-2019, 22:00

Zapach pieniędzy perfekcyjnie wyczuwa służący na lotnisku w Palermo na Sycylii owczarek niemiecki Goro.

Ma 14 miesięcy i jest tam pionierem w walce z przemytem gotówki, czyli pierwszym psem służącym na lotnisku Falcone-Borsellino jako tzw. cash-dog. Na terminalu przebywają też: Ugo, Zaros, Alex, specjalizujące się w szukaniu narkotyków. Goro rozpoczął służbę po półrocznej tresurze, całkowicie innej od tej, jaką przechodzą psy narkotykowe.

— Talent Goro uważa się za nadzwyczajny, gdyż ukryte w bagażach i ubraniach banknoty bardzo trudno wykryć. Pieniądze mają mało wyrazisty zapach, psom łatwiej wyczuć substancje odurzające — tłumaczy kapitan Graziano Rubino, komendant posterunku Gwardii Finansowej.

Walka z przemytem pieniędzy wymaga pomocy czworonoga, gdyż do Palermo przybywają tysiące turystów i przeszukanie wszystkich bagaży jest niemożliwe. Ostatnio Goro pomógł zatrzymać zadłużonych u włoskiego fiskusa na wielomilionową kwotę dwóch chińskich przedsiębiorców, którzy wyjeżdżali z wyspy z dużą ilością pieniędzy ukrytych w podwójnym dnie walizek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane