Gorzów: PIP bada przyczyny wybuchu

Piotr Wielicki
08-10-2001, 00:00

Gorzów: PIP bada przyczyny wybuchu

Państwowa Inspekcja Pracy zbada okoliczności eksplozji, do której doszło na początku tygodnia w firmie Italian Look w Gorzowie Wielkopolskim. Wstępne wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

— Prowadzimy dokładne oględziny hali, w której doszło do wybuchu, oraz przesłuchujemy świadków zdarzenia. Na razie mamy kilka hipotez, ale do chwili wyjaśnienia sprawy nie chcemy ich rozpowszechniać — mówi Edward Jarmiński, zastępca okręgowego inspektora pracy ds. nadzoru w Zielonej Górze.

Wiadomo, że eksplozję i w jej następstwie powstały pożar zakładu spowodowała iskra elektryczna, pochodząca od jednej z maszyn.

— Wiele mógłby nam wyjaśnić pracownik Italian Look, odpowiedzialny w firmie za utrzymanie maszyn w ruchu, który w chwili wybuchu znajdował się bezpośrednio przy urządzeniu. Doznał on bardzo poważnych obrażeń i na razie nie może być przesłuchiwany — dodaje Edward Jarmiński.

Zdaniem przedstawicieli Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., w wyniku pożaru firma Italian Look poniosła straty 150 tys. zł, a strażakom udało się uratować mienie wartości prawie 1 mln zł. Firma jest ubezpieczona w TUiR Warta.

Italian Look jest producentem m.in. sztućców ze stali nierdzewnej i aluminiowych ciśnieniowych zaparzaczy do kawy. Zajmuje się też importem i sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego. Właścicielami firmy są: Zbigniew Woziński, działacz żużlowy, i Lech Piasecki, były mistrz świata w kolarstwie szosowym. Italian Look zatrudnia 160 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorzów: PIP bada przyczyny wybuchu