Gosiewski: karta podatkowa utrzymana na kolejne dwa lata

Polska Agencja Prasowa SA
19-05-2006, 17:29

Karta podatkowa zostanie utrzymana przez kolejne dwa lata; do czasu wprowadzenia pełnej reformy systemu podatkowego - zapowiedział w Sejmie szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

Karta podatkowa zostanie utrzymana przez kolejne dwa lata; do czasu wprowadzenia pełnej reformy systemu podatkowego - zapowiedział w Sejmie szef klubu PiS Przemysław Gosiewski.

    Na ten temat Gosiewski rozmawiał w czwartek w Kancelarii Premiera z wicepremier i minister finansów Zytą Gilowską; w lutym resort finansów przedstawił propozycje zmian w podatkach, a wśród nich likwidację karty podatkowej.

    W spotkaniu uczestniczyli ponadto premier Kazimierz Marcinkiewicz, wicepremier Ludwik Dorn oraz minister zdrowia Zbigniew Religa. Rozmawiano także o programie naprawy finansowania służby zdrowia. 

    "Pani minister spojrzała otwarcie na nasze propozycje dotyczące nie likwidowania karty podatkowej dla drobnych przedsiębiorców" - powiedział po spotkaniu Gosiewski  dziennikarzom w Sejmie.

    Szef klubu PiS podkreślił, że rozwiązanie to dotyczy blisko 800 tys. podatników.

    "Uważamy, że utrzymanie karty podatkowej do czasu wprowadzenia pełnej reformy systemu (podatkowego) przez rok 2007 i 2008 (...) z jednej strony nie będzie drogie dla budżetu, a z drugiej strony zostanie pozytywnie przyjęte przez drobnych przedsiębiorców" - tłumaczył Gosiewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gosiewski: karta podatkowa utrzymana na kolejne dwa lata