Gosiewski: minister finansów powinien być zdecydowany i konsekwentny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 13:05

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział w poniedziałek w Kielcach, że minister finansów powinien być zdecydowany i konsekwentny w realizacji zadań, a Zyta Gilowska wykazała się tymi cechami.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział w poniedziałek w Kielcach, że minister finansów powinien być zdecydowany i konsekwentny w realizacji zadań, a Zyta Gilowska wykazała się tymi cechami.

    Zaznaczył, że Gilowska zgodziła się realizować koncepcję Polski solidarnej.

    Według Gosiewskiego, udział Gilowskiej w rządzie jest ważnym sygnałem o poszerzeniu zaplecza rządu, który może zyskać poparcie kolejnych środowisk. Jest również sygnałem mówiącym o tym, że rząd włącza wybitne postacie, nie patrząc na legitymację partyjną.

    Prof. Zyta Gilowska została powołana w sobotę przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stanowisko wicepremiera i ministra finansów. Była wiceszefowa Platformy Obywatelskiej zastąpiła na stanowisku ministra finansów odwołaną tego dnia Teresę Lubińską. Jako wicepremier Gilowska będzie także nadzorować resortygospodarcze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane