Gosiewski: Mniejsze wpływy z abonamentu wyrównać z budżetu

DI, PAP
11-05-2008, 13:44

Ubytek wpływów z abonamentu, który powstanie po  zwolnieniu kolejnych grup z obowiązku płacenia go, należy wyrównać z budżetu - uważa przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski.

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych, która zwalnia z płacenia abonamentu emerytów, rencistów i bezrobotnych.

Zwolnienie z opłacania abonamentu ma też objąć osoby o niskich dochodach, określonych w ustawie o świadczeniach rodzinnych.

Gosiewski powiedział w niedzielę w Radiu Zet, że podczas prac nad nowelizacją w Senacie PiS zaproponuje, by zapisać w niej, że ubytek finansowy po zwolnieniu z abonamentu kolejnych kategorii osób zostanie zrównoważony refundacją mediów publicznych z budżetu.

Według szefa klubu PiS, obecna nowelizacja oznacza zwolnienie z abonamentu ok. 70 proc. płacących go i zmniejszenie wpływów o ok. 500 mln z 800 mln zł płaconych obecnie.

"Jeżeli taka refundacja byłaby uchwalona w Senacie, sądzę, że można by połączyć dwa elementy: z jednej strony to, że dzisiaj środowiska niezamożne byłyby zwolnione z płacenia abonamentu, a z drugiej strony nie byłoby bardzo poważnego ubytku w finansowaniu" - mówił Gosiewski.

Zdaniem byłego marszałka Sejmu Marka Jurka (Prawica Rzeczypospolitej) pieniądze na wypełniania misji przez media publiczne mogłyby pochodzić także z akcyzy nałożonej na reklamy w mediach komercyjnych.(

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gosiewski: Mniejsze wpływy z abonamentu wyrównać z budżetu