Gosiewski: odpowiedzialność za resort finansów przejmuje premier

Polska Agencja Prasowa SA
26-06-2006, 13:15

Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że wybór Pawła Wojciechowskiego na ministra finansów wiąże się z przejęcia odpowiedzialności za ten resort przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że wybór Pawła Wojciechowskiego na ministra finansów wiąże się z przejęcia odpowiedzialności za ten resort przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

"Nie ukrywam, że wybór ten wiąże się z tym, że odpowiedzialność za działanie tego resortu przejmuje premier. Obecny minister finansów był doradcą premiera i to było podstawą jego mianowania" - powiedział Gosiewski w poniedziałek na konferencji prasowej w Kielcach.

Przewodniczący oznajmił, że Wojciechowski jest osobą zupełnie nieznaną w środowisku PiS. "Nie znamy człowieka, wierzymy premierowi. Jak poznamy działania pana ministra, to wówczas będziemy mogli się do niego odnieść" - oznajmił. Jego zdaniem, ministrowi należy dać trochę kredytu zaufania i zobaczyć, jakie będą jego kroki.

"W dużym stopniu uspokoiła nas deklaracja pana ministra, że będzie kontynuował reformy zapoczątkowane przez panią Zytę Gilowską, które w miażdżącej większości były przez nas popierane.(...) Jak to będzie kontynuowane, to będzie dla nas ważna determinacja do popierania kandydatury obecnego ministra" - zapowiedział.

Dodał, że spór PiS-u z minister Gilowską dotyczył przede wszystkim zapisu o kosztach uzyskania przychodu dla środowisk twórczych. "Po naszej deklaracji, że tego nie poprzemy, sądzę, że sprawa już została całkowicie wyjaśniona" - powiedział poseł.

Prezydent Lech Kaczyński powołał w sobotę Pawła Wojciechowskiego na stanowisko szefa resortu finansów. Premier w piątek zdymisjonował poprzednią minister Zytę Gilowską, wobec której Rzecznik Interesu Publicznego wystąpił o lustrację. Ona sama uważa, że padła ofiarą "szantażu lustracyjnego". Jak dodała, nie była agentem SB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: odpowiedzialność za resort finansów przejmuje premier