Gosiewski: Pakt stabilizacyjny przetrwa co najmniej 12 miesięcy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
15-02-2006, 09:06

Przemysław Gosiewski, szef Klubu Parlamentarnego PiS powiedział, że budżet powinien zostać przyjęty do końca tygodnia. W czwartek ma się odbyć w Sejmie debata, a w piątek głosowanie nad ustawą.

Przemysław Gosiewski, szef Klubu Parlamentarnego PiS powiedział, że budżet powinien zostać przyjęty do końca tygodnia. W czwartek ma się odbyć w Sejmie debata, a w piątek głosowanie nad ustawą.

Przemysław Gosiewski, który był gościem Trójki, wyraził przekonanie, że pakt stabilizacyjny zawarty między PiS, LPR i Samoobroną przetrwa co najmniej 12 miesięcy. Podkreślił, że dotychczasowe działania pokazują, że współpraca między tymi ugrupowaniami jest możliwa. Dodał, że Liga i Samoobrona odchodzą od wizerunku skrajnych partii.

Szef Klubu PiS powiedział, że pakt stabilizacyjny jest jedyną szansą zbudowania większości w parlamencie wokół ważnych spraw rządowych. Pytany o gabinet cieni Platformy Obywatelskiej, który premier Marcinkiewicz określił wczoraj mianem "cieniasów", Gosiewski powiedział, że jest to "gabinet krzykaczy". Dodał, że Platforma Obywatelska zgłosiła dotąd w Sejmie tylko trzy projekty ustaw. Według szefa Klubu PiS gabinet cieni to tylko hasło, w którym nie ma treści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Gosiewski: Pakt stabilizacyjny przetrwa co najmniej 12 miesięcy