Gosiewski: PiS nadal liczy na poparcie rządu przez PO

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 03-11-2005, 08:29

Poseł PiS Przemysław Gosiewski oświadczył, że jego partia nadal liczy na poparcie w Sejmie przez Platformę Obywatelską rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Szef Platformy Donald Tusk zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie w opozycji.

Poseł PiS Przemysław Gosiewski oświadczył, że jego partia nadal liczy na poparcie w Sejmie przez Platformę Obywatelską rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Szef Platformy Donald Tusk zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie w opozycji.

Poseł Gosiewski powiedział w Sygnałach Dnia, że PiS wciąż nie widzi innej możliwości koalicji rządowej, niż z Platformą. Gość Jedynki podkreślił, że premier Marcinkiewicz w programie swego rządu eksponuje ważne elementy programu Platformy. W tej sytuacji - zdaniem Gosiewskiego - byłoby naturalne poparcie przez partię Tuska mniejszościowego rządu PiS-u.

Przemysław Gosiewski zapewnił, że wbrew twierdzeniom polityków Platformy, nie ma mowy o koalicji PiS-u z Samoobroną, LPR i PSL. Rozmówca Sygnałów nie wykluczył jednak, że w głosowaniu nad wotum zaufania Samoobrona, LPR i PSL poprą rząd Marcinkiewicza. Poseł Gosiewski podkreślił, że jego partia nadal głównie liczy na poparcie posłów Platformy i na to, że ostatecznie wejdzie ona do rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane