Gosiewski: PO odrzuciła naszą propozycję rozmów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-01-2006, 11:23

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w piątek, że podczas nocnych głosowań w Sejmie jego klub złożył Platformie Obywatelskiej propozycję powrotu do rozmów koalicyjnych, którą PO odrzuciła. Podkreślił jednak, że PiS ciągle jest otwarte na porozumienie.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w piątek, że podczas nocnych głosowań w Sejmie jego klub złożył Platformie Obywatelskiej propozycję powrotu do rozmów koalicyjnych, którą PO odrzuciła. Podkreślił jednak, że PiS ciągle jest otwarte na porozumienie.

    "Mieliśmy pewną nadzieję na możliwość porozumienia z PO. Podczas przerwy w nocnych obradach Sejmu złożyliśmy bardzo istotną propozycję powrotu do rozmów koalicyjnych i na poważnie budowy rządu większościowego. Niestety otrzymaliśmy decyzję negatywną" - powiedział Gosiewski dziennikarzom w Sejmie.

    Jego zdaniem, nie oznacza to jednak "pogrzebania możliwości porozumienia z Platformą", choć stosunki między obiema partiami sa napięte. Gosiewski dodał, że PiS ciągle jest otwarte na koalicję.  Jak mówił, propozycja PiS zmierzała do tego, że oba ugrupowania miały ogłosić "daleko idąca wolę przystąpienia do rozmów o koalicji". "Ta wspólna koalicja obejmowałaby również wczorajsze głosowania" - mówił. "Otrzymaliśmy inną odpowiedź, straconazostała szansa, bo można było osiągnąć dobre porozumienie" - ocenił Gosiewski.

    W nocy z czwartku na piątek Sejm zdecydował głosami PiS, Samoobrony i LPR, że nie będzie przedterminowych wyborów w Warszawie, a na Rzecznika Praw Obywatelskich wybrał dr Janusza Kochanowskiego.

    Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostali wybrani Tomasz Borysiuk i Lech Haydukiewicz, zgłoszeni wspólnie przez Samoobronę i LPR - przepadli zaś kandydaci Platformy Tomasz Arabski i Lech Jaworski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane