Gosiewski: Projekt podatkowy PO możliwy do zrealizowania, ale nie w 2006 r.

Internet Securities
opublikowano: 13-02-2006, 10:01

Projekt ustawy autorstwa Platformy Obywatelskiej (PO), ustanawiający dwie stawki podatkowe w wysokości 18% i 32%, a także wspólne odpodatkowanie rodziców i dzieci jest możliwy do zrealizowania, ale nie w tym roku, ocenia szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Przemysław Gosiewski.

Projekt ustawy autorstwa Platformy Obywatelskiej (PO), ustanawiający dwie stawki podatkowe w wysokości 18% i 32%, a także wspólne odpodatkowanie rodziców i dzieci jest możliwy do zrealizowania, ale nie w tym roku, ocenia szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Przemysław Gosiewski.

„My ten projekt chcemy zrealizować. Ale ocena pani minister Gilowskiej, że w tym roku projekt byłby trudny do zrealizowania, jest najważniejsza. Teraz zajmujemy się reformą finansów publicznych” – powiedział Gosiewski w wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Obecne propozycje PO zostały przedstawione przez PiS w kampanii wyborczej 2005 roku, jednak nie znalazły się one w pierwszej części planu zmian podatkowych, przedstawionego w sobotę przez minister finansów Zytę Gilowską.

„My do tej sprawy będziemy podchodzili w zależności od możliwości państwa. Jeżeli dana propozycja jest nierealna obecnie z punktu widzenia finansów publicznych, to będziemy mówić, że to dobry pomysł, ale zaczekajmy na jej moment zrealizowania” – powiedział Gosiewski.

Zdaniem Gosiewskiego, nie wiadomo, czy w 2006 możliwa jest głęboka reforma finansów publicznych, ale PiS będzie dążył do jak najszybszego wprowadzenia reform związanych z ulgami prorodzinnymi.

„Nie wiadomo, czy w 2006 roku to będzie możliwa głęboka reforma finansów publicznych, ale na pewno będziemy pracować nad wprowadzeniem ulg prorodzinnych już od 1 stycznia 2007” – powiedział szef klubu parlamentarnego PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: Projekt podatkowy PO możliwy do zrealizowania, ale nie w 2006 r.