Gosiewski: projekt uchwały o komisji PiS prawie gotowy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2006, 17:20

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował we wtorek, że projekt uchwały o powołaniu Komisji Prawdy i Sprawiedliwości jest prawie gotowy. Według niego, komisja ta może zająć się sprawą inwigilacji partii politycznych i nie ma potrzeby powoływania osobnej komisji śledczej w tej sprawie.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski poinformował we wtorek, że projekt uchwały o powołaniu Komisji Prawdy i Sprawiedliwości jest prawie gotowy. Według niego, komisja ta może zająć się sprawą inwigilacji partii politycznych i nie ma potrzeby powoływania osobnej komisji śledczej w tej sprawie.

Powołania komisji śledczej do zbadania wykorzystania służb specjalnych i wymiaru sprawiedliwości do walki z ugrupowaniami politycznymi w latach 1989-2005 chcą LPR i Samoobrona.

Gosiewski ocenił we wtorek, że zbadanie wpływu służb specjalnych na życie polityczne i na początki funkcjonowanie partii politycznych jest "dobrym zadaniem" dla Komisji Prawdy i Sprawiedliwości.

"Sprawa jest ważna, bo dotyczy to w naszym przypadku inwigilacji prawicy (...) i my chętnie chcielibyśmy te sprawy wyjaśnić, ale nie uważamy, że potrzebne jest powoływanie kolejnych komisji" - zaznaczył.

Jak dodał, powoływanie kolejnych komisji spowodowałoby poważny problem organizacyjny, bo - według niego - w Sejmie nie mogą działać więcej niż dwie, trzy komisje śledcze.

Gosiewski powiedział, że projekt uchwały powołującej Komisję PiS jest "właściwie gotowy" i powinien być ukończony w przyszłym tygodniu.

Jak mówił, komisja miałaby się zająć nieprawidłowościami w działalności osób pełniących funkcje publiczne od 1987 roku. Dodał, że w uchwale ma znaleźć się przepis, że komisja sama - w trakcie swoich prac - może dokonywać uzupełnień zadań, jakie otrzyma od Sejmu. W skład komisji ma wejść 15 osób.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane