Gosiewski: Wejście LPR do koalicji coraz bliższe

(Marek Druś)
opublikowano: 20-04-2006, 08:24

Wejście LPR do koalicji z PiS i Samoobroną jest coraz bliższe, powiedział w radiowych Sygnałach Dnia Przemysław Gosiewski. Szef klubu parlamentarnego PiS przyznał jednocześnie, że istnieją różnice programowe między partiami.

Wejście LPR do koalicji z PiS i Samoobroną jest coraz bliższe, powiedział w radiowych Sygnałach Dnia Przemysław Gosiewski. Szef klubu parlamentarnego PiS przyznał jednocześnie, że istnieją różnice programowe między partiami.

Gosiewski uznał za nierealne renegocjowanie układu Polski z Unią Europejską, czego domaga się LPR. Przyznał jednak, że „nie ma sporu” w sprawie wejścia Polski do strefy euro. PiS nie chce szybkiego zastąpienia złotego przez europejską walutę, powiedział szef klubu PiS.

Gosiewski powtórzył, że PiS chce stworzyć koalicję czterech partii. Ocenia, że może ona powstać szybko.

W środę Rada Polityczna LPR sformułowała 10 warunków programowych, od których uzależnia przystąpienie do koalicji. Są wśród nich m.in.: renegocjacja traktatu akcesyjnego z UE w zakresie dopłat bezpośrednich dla rolników i kwot produkcyjnych, odrzucenie eurokonstytucji oraz zaprzestanie działań zmierzających do wprowadzenia Polski do strefy euro.

Jeszcze w środę Gosiewski powiedział, że "część tych postulatów jest nierealizowalna".

- Twórcy tego dokumentu mają tego świadomość. Rozumiem, że zostały one (te postulaty) zapisane po to, żeby można było wycofać się z jakichś elementów w negocjacjach (...) To jest element gry negocjacyjnej – powiedział PAP Gosiewski.

MD, IAR, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: Wejście LPR do koalicji coraz bliższe