Gospodarka Amerykimiewa się coraz lepiej

Tadeusz Stasiuk
07-12-2007, 00:00

Na największych parkietach Starego Kontynentu przez większą część dnia przewagę mieli kupujący. Spadło bowiem ryzyko spowolnienia amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy zachowali jednak ostrożność w związku z posiedzeniem Banku Anglii i ECB w sprawie stóp procentowych. Jak się okazało — słusznie. Czwartkową decyzje władz monetarnych przyjęto chłodno. Angielscy bankowcy uzasadnili obniżkę stóp gorszą koniunkturą w gospodarce.

Zanim zagościły spadki, chętnie kupowano akcje instytucji finansowych, zwłaszcza Royal Bank of Scotland Group, który opublikował znacznie lepsze prognozy niż się spodziewano. To wsparło notowania innych tuzów: Barclays, HSBC czy UBS.

Wzięciem cieszyły się papiery Alitalia, borykającego się z problemami finansowymi włoskiego przewoźnika lotniczego. Chce go przejąć grupa Air France-KLM. Powody do zadowolenia mieli też udziałowcy Hammersona. Drugi co do wielkości właściciel centrów handlowych w Wielkiej Brytanii otrzymał wyższą notę inwestycyjną od analityków Lehmana.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gospodarka Amerykimiewa się coraz lepiej