Czytasz dzięki

Gospodarka Japonii rosła wolniej niż szacowano

opublikowano: 09-09-2019, 06:41

W drugim kwartale tempo wzrostu japońskiej gospodarki było niższe niż pierwotnie szacowano, bo inwestycje biznesu zostały skorygowane w dół, informuje Reuters.

Wzrost japońskiej gospodarki wynosił w drugim kwartale 1,3 proc. w ujęciu zannualizowanym. Wcześniej szacowano go na 1,8 proc. Redukcja jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów. Wzrost w ujęciu zannualizowanym przekłada się, po korekcie, na wzrost o 0,3 proc. w ujęciu kwartalnym. Przed korektą wynosił 0,4 proc.

- Jest możliwość, że w czwartym kwartale dojdzie do ujemnego odczytu tempa wzrostu – powiedział Reutersowi Izuru Kato, główny ekonomista Totan Research. – Jeśli obawy spadku pogłębią się w następnych miesiącach, Bank Japonii może rozważyć większe obniżenie ujemnych stóp procentowych – dodał.

Wydatki kapitałowe wzrosły w drugim kwartale w Japonii tylko o 0,2 proc. w porównaniu z poprzednim. Wstępnie podano, że wzrost wynosił 1,5 proc. Mediana prognoz wynosiła 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane