Gospodarka pod taką presją jak w bessie internetowej

MWIE, www.businessinsider.com
opublikowano: 08-07-2010, 11:18

Obawy przed podwójnym dnem recesji, kryzysem zadłużenia w Europie oraz spowolnieniem wzrostu w Chinach spędzają inwestorom sen z powiek. Ciężka sytuacja na rynkach finansowych może nawet zagrozić kontynuacji ożywienia.

Warunki na rynkach finansowych w USA są równie niekorzystne, jak na dnie kryzysu rosyjskiego i w bessie po pęknięciu bańki internetowej. Sytuacja jest prawie tak zła, jak po atakach na Word Trade Center i bankructwie Enrona i WorldComu – wynika ze statystyk oddziału Fed w ST Louis. Nadal jednak sytuacja nie jest nawet w części tak ciężka, jak po bankructwie Lehman Brothers.

Warunki na rynkach finansowych uważane są za jeden z kluczowych wskaźników wyprzedzających koniunktury. Możliwość łatwego dostępu do finansowania jest podstawą wydatków Amerykanów na dobra konsumpcyjne, zakupów nieruchomości, a przede wszystkim działalności operacyjnej przedsiębiorstw.

Indeks warunków na rynkach finansowych St Louis FedIndeks warunków na rynkach finansowych St Louis Fed

Indeks warunków na rynkach finansowych St Louis Fed

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, www.businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gospodarka pod taką presją jak w bessie internetowej